JAK PRACUJĘ?

Początek podróży

Jestem perfekcjonistką, dlatego podejmuję się tylko tych projektów, które mogę zrealizować całościowo, od punktu wyjścia do kompletnej aranżacji. Droga do wymarzonego wnętrza bywa długa, dlatego zanim wyruszymy w tę podróż, spotkajmy się w mojej Pracowni. Podczas rozmowy mamy szansę się poznać, określić styl, zdefiniować oczekiwania i potrzeby. Wtedy będziemy w stanie zdecydować, czy chcemy wspólnie pójść w jednym kierunku do realizacji ponadczasowego, funkcjonalnego i nowoczesnego wnętrza.

Obieramy kierunek

Przygotowujemy koncepcję wnętrza, najpierw w formie rzutu z układem pomieszczeń, ścianek działowych i zabudów. Czasami tworzymy przestrzeń zupełnie od nowa. Pracujemy nad nią aż efekt będzie satysfakcjonujący. Obecnie pracuję nad wieloma domami i podmiejskimi willami. Współpraca zaczyna się już od konsultacji z konstruktorem budynku. Podobnie jest w przypadku inwestycji deweloperskich – zmiany w układzie mieszkania lub apartamentu mogą wnieść wiele funkcjonalnych rozwiązań. Na tym etapie to nasz główny cel. Projekt funkcjonalny rozbudowujemy o kluczowe dla ergonomii widoki 2D lub szczegółowe wizualizacje z uwzględnieniem wszystkich elementów przestrzennych.

Wizja przestrzeni i tekstur

Kolejny krok to stworzenie wizualizacji 3D, która w bardzo realistyczny sposób oddaje kształt aranżacji. Ustalone wcześniej aspekty funkcjonalne zawarte na rzutach i widokach ścian uzupełniam o autorskie pomysły. Szukam powiązania ergonomii i ponadczasowego designu. Proponuję niesztampowe rozwiązania, jednak budowane na moim kilkunastoletnim doświadczeniu związanym z możliwościami realizacji. Otwieramy zatem umysły i serca na w pełni wykonalne, a zarazem innowacyjne pomysły. Na tym etapie decydujemy także wstępnie o wyborze produktów i materiałów. Komponujemy elementy kluczowe z uwagi na parametry, którymi się kierujemy z tymi, które skradły nasze serca.

Zatwierdzamy plan

Jeśli koncepcja, którą stworzyliśmy jest dokładnie tym, czego szukałeś, przystępujemy do działania. Umowa na realizację to formalność, jednak zanim ją podpiszemy, poznajesz dokładny harmonogram prac i kosztorys. Realizację moich projektów wykonuje firma DECORPROJECT –  generalny wykonawca wnętrz. Na tym etapie decydujemy ostatecznie o wyborze produktów i materiałów – gatunku drewna, kolekcji ceramiki czy armatury. Znamy już koszt zmiany układu oraz wykonania instalacji i inne kluczowe elementy. Następnie kalkulujemy kosztorys, który ma zawierać w sobie pozostałe produkty. W ten sposób moje propozycje są już skorelowane z budżetem realizacji.

Realizacja

Wykończenie mieszkania przebiega w oparciu o plan i profesjonalnie przygotowane projekty wykonawcze. Dzięki temu każdy wie, co ma robić. W zależności od wzywań, jakie stawia przed nami dane wnętrze, do pracy włączamy najlepszych specjalistów od glazury, układania podłóg, szklarzy, elektryków i posadzkarzy. Ja prowadzę nadzór autorski w kluczowych dla projektu momentach. Możemy w tym czasie wspólnie odwiedzać lokal i oglądać postęp prac. Na co dzień nad poprawnością realizacji czuwa architekt prowadzący oraz koordynator projektu. My w tym czasie przystępujemy do planowania wyposażenia domu.

Zmierzamy do celu

Na tym etapie decydujemy ostatecznie o kształcie i funkcjonalności wyposażenia, o doborze mebli ruchomych oraz tkanin okiennych. Ostateczne wymiary pod projekty wykonawcze zabudów zdejmujemy po wykonaniu wykończenia. W ten sposób unikamy sytuacji, kiedy to wymarzona kuchnia będzie miała niepotrzebne blendy. Również i ten etap potwierdzamy umową na zabudowę oraz zamówieniami na drobniejsze elementy wyposażenia.
 

Jesteś w domu

Po zakończeniu prac wykończeniowych nadajemy wnętrzu ostatni szlif. Miękkie tkaniny, dekoracje i detale podkreślają oryginalny charakter przestrzeni. Teraz, kiedy wszystko jest już gotowe, umawiamy się na odbiór. To nasz ulubiony moment, szczęście i zachwyt domowników zawsze się nam udziela, nawet jeśli nad realizacją spędziliśmy długie godziny.[