MOJE WARTOŚCI

Przez ostatnie kilkanaście lat projektowałam i koordynowałam aranżację wnętrz  różnego typu – mieszkań, domów, apartamentów, willi oraz rezydencji. Mimo, że oczekiwania, gusta czy choćby możliwości finansowe klientów są bardzo różne, to wszystkie projekty mojego autorstwa mają wspólny mianownik. Składają się na niego funkcjonalność, nowoczesność i ponadczasowość. Moimi Klientami są osoby świadome wpływu na środowisko naturalne i odpowiedzialne w tym zakresie – Liderzy, managerowie, osoby mające wpływ na ludzi  ich postawy. Ja staram się pomagać im w tym zakresie i podpowiadać zarówno sprawdzone rozwiązania jak sięgać po nowe. W ten sposób razem uczymy się i rozwijamy.

Czy wiesz, że…?

Badania naukowe pokazują, że źle zaprojektowane wnętrze zaczyna nas denerwować już po dwóch tygodniach. Nawet jeśli jest bardzo efektowne pod względem estetycznym, to ogólne odczucia będą negatywne właśnie przez brak funkcjonalności.

 

Funkcjonalność

W moich projektach kładę duży nacisk na ergonomię. Staram się wygospodarować jak najwięcej przestrzeni do przechowywania – ukrytych szaf i schowków, które podczas codziennego użytkowania doceniamy dużo bardziej niż łapiące kurz półki i regały. Pytam klientów o ich styl życia i hobby tak, aby każda rzecz miała swoje miejsce. Przykładowo, dla pilota samolotu ważny będzie łatwo dostępny schowek na walizkę, natomiast dla rodziny, która jeździ na wakacje raz w roku wystarczy przechowywanie walizek na górnej półce w szafie lub garderobie.

Ponadczasowość

Promuję trwałe, ekologiczne materiały i neutralne wnętrza. Oparte na kanonach designu, zawsze stylowe i będące wizytówką domowników przez wiele lat. Wnętrza, które stanowią solidną bazę do ekspresji domowników na różnych etapach ich życia. Cenię minimalistyczne aranżacje, które dzięki swojej prostocie pozwalają odpocząć od nadmiaru bodźców. Dużą rolę w moich projektach odgrywa światło, zarówno sztuczne, jak i naturalne, wokół którego komponuję funkcje i charakter poszczególnych stref domu. Opieram się także o zasady Feng Shui i współczesną wiedzę psychologiczną.

 

Nowoczesność

Nowoczesność postrzegam przez pryzmat potencjalnych korzyści jakie dają dostępne na rynku rozwiązania – poprawy funkcjonalności, bezpieczeństwa czy ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Technologia smart home, czyli tak zwanego „domu inteligentnego” podnosi komfort użytkowania, pozwala na tworzenie efektownych scen świetlnych czy zarządzanie domem zdalnie. Nowoczesność to także solidne zabezpieczenie domu przed włamaniem, które zapewnia odpowiednio zaprojektowany system alarmowy. Nowoczesność to w końcu ekologia – wytrzymałe, przyjazne środowisku materiały oraz energooszczędne rozwiązania.